
„Życiem zafascynowani – do działania zainspirowani” program działań profilaktyki selektywnej dla dzieci
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu przy współpracy z Centrum Socjo-Pedagogicznym „Team” zorganizował dziś zajęcia pt. „Życiem zafascynowani – do działania zainspirowani – program działań profilaktyki selektywnej dla dzieci i młodzieży zagrożonych hazardem lub innymi uzależnieniami behawioralnymi – IV edycja”.
Głównym celem projektu jest profilaktyka zachowań ryzykownych związanych z uzależnieniami behawioralnymi np. od internetu, mediów społecznościowych czy gier komputerowych, które szczególnie w ostatnim czasie izolacji oraz braku realnego kontaktu z rówieśnikami, występują wśród dzieci i młodzieży.
Zajęcia przyczynią się do polepszenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci poprzez nabycie umiejętności społecznych, naukę zasad współdziałania w grupie, poprawę stosunków z rówieśnikami i osobami dorosłymi, nabycie umiejętności radzenia sobie z emocjami i wzmocnienie czynników chroniących.
Galeria