PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jesteśmy na Facebooku
Jesteśmy na Facebooku
Teatr Fredreum

"FREDREUM"


W czerwcu 2001 roku po raz pierwszy w naszej miejscowości teatr "FREDREUM", w ramach II Wiosny Fredrowskiej wystawił sztukę pt. "Ożenić się nie mogę". Gościli wtedy u nas przedstawiciele władz gminy, mieszkańcy naszej wsi i okolicznych miejscowości. Spektakl spotkał się z wielkim entuzjazmem i owacjami dla aktorów.

 

FREDREUM

Po spektaklu wraz z aktorami złożyliśmy kwiaty pod obeliskiem w parku Fredrów. Od tego czasu co roku w czerwcu w dzień urodzin Aleksandra Fredry aktorzy teatru goszczą u nas. Spektakle odbywają się w parku, wśród kwitnących krzewów jaśminu, drzew pamiętających narodziny Aleksandra. Mieliśmy okazję gościć również artystów Polskiego Teatru z Lwowa, wspólnie z teatrem FREDREUM wystawili sztukę pt. "Zemsta".

 

FREDREUM

Aktorzy po spektaklu bardzo chętnie udzielają wywiadów, służą radą jak przygotować nasze spektakle, akademie szkolne no i zapraszają nas do siebie do teatru. Każda wizyta w teatrze w Przemyślu jest dla nas wielkim przeżyciem. Możemy zajrzeć za kulisy, wejść do garderoby, porozmawiać ze starszymi kolegami - może i kiedyś my wystąpimy jak oni na deskach tego teatru. W 2005 roku na zaproszenie Pani Prezes teatru przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w V Rajdzie Śladami Aleksandra Fredry - Przemyśl - Rudki - Beńkowa Wisznia - Lwów - Przemyśl. Mieliśmy wtedy okazję poznać miejsca gdzie mieszkał, uczył się i gdzie został pochowany nasz patron Aleksander Fredro. Złożyliśmy kwiaty na jego grobie. Społeczność szkolna może zobaczyć te miejsca, po powrocie zrobiliśmy gazetkę, na której znajdują się zdjęcia z odwiedzonych miejsc.

Zapraszamy wszystkich w czerwcu na kolejną sztukę wystawianą przez artystów teatru "FREDREUM", dokładny termin i tytuł sztuki podamy w terminie późniejszym, będzie to spotkanie w ramach VIII Wiosny Fredrowskiej.

"wielu może uchodzić za rozsądnych,
powtarzając cudze zdania
- jeżeli tylko wiedzą, co powtórzyć"
tak pisał: ALEKSANDER hrabia FREDRO

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej