PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


I i II Miejsce na Igrzyskach Dzieci dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym
I i II Miejsce na Igrzyskach Dzieci dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym

Tradycyjnie w Wólce Pełkińskiej zostały rozegrane Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn dziewcząt i cztery chłopców. Najlepszymi okazały się dziewczęta z Tuczemp i chłopcy z Surochowa. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych w Rokietnicy. Na koniec rozgrywek pojeździliśmy na łyżwach na białym orliku i pojechaliśmy na Picce.

 

GaleriaGminny turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców
Gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców

16.01.2019r. odbył się w Muninie Gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Sześć szkół zjawiło się na hali sportowej, żeby wyłonić kto z gminy Jarosław będzie reprezentował ją na szczeblu powiatowym.  Turniej miał na celu popularyzację piłki ręcznej w naszym regionie. Z niecierpliwością czekamy na następne zawody. Nasi uczniowie przeywieźli dwa czwarte miejsca.

 

Galeria"Biały Orlik" 2018
"Biały Orlik" 2018

Głównym celem zajęć uczniów na lodowisku w Wólce Pełkińskiej "Biały Orlik" oprócz nabycia umiejętności jazdy na łyżwach jest chęć atrakcyjnego zaspokajania potrzeb ruchowych dzieci, tak by aktywność fizyczna podejmowana była przez nie świadomie, dobrowolnie i z entuzjazmem. Dodatkowo wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywności sportowo-rekreacyjnej do realizacji w czasie wolnym, wyrabianie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, nabycie umiejętności pokonywania nieśmiałości i lęku podczas zdobywania nowych umiejętności, hartowanie i uodpornienie organizmu na przeziębienia i katar.

Wyjazd zorganizował G. Bursztyka. Opiekunami byli Ł. Bednarz, S. Pałys, R. Zawalska-Brudniak.

 

GaleriaInna lekcja historii
Inna lekcja historii

Inna lekcja historii. W piątek 19 listopada na lekcjach historii w kl VI-VIII gościliśmy pracownika naukowego muzeum w Jarosławiu Pana Piotra Borute.

Wykorzystując fotografie Pana  Franciszka Hubacza z Mołodycza przedstawił życie na polskiej wsi w okresie miedzy wojennym i czasach  powojennych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione albumy ze zdjęciami oraz gazety i mapa z początków XX wieku. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na wystawę do muzeum "Ojcowie Niepodległości"Jasełka
Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. W tym roku szkolnym uczniowie kl. I, II i V zadbali o miłe doznania słuchowe wprowadzające wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. 

Po raz kolejny  publiczność mogła przeżyć historię Marii  i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców wywarło duże wrażenie i poruszenie.

 

 

Galeria

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej