PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Ostatni dzień roku szkolnego rozpoczęliśmy uczestnictwem w uroczystej mszy św. o godzinie 9:00. Po mszy na korytarzu szkolnym głos zabrał Pan dyrektor Andrzej Matwij, który po serdecznym przywitaniu wszystkich zebranych, wręczył dyplomy i nagródy książkowe dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję, jak również podziękowania dla rodziców, za owocną współpracę ze szkołą. W salach wychowawcy przekazali świadectwa swoim wychowankom.

Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego przeniesie się na czas wakacyjny. 

Zdrowych i udanych wakacji.

GaleriaWycieczka rowerowa 2018
Wycieczka rowerowa 2018

20 czerwca uczniowie klasy IV pod opieką Grzegorza Bursztyki i Łukasza Bednarza udali się na wycieczkę rowerową. Wyjazdy takie są atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każde dziecko posiada swój rower, ale niewielu z nich przejechało jednorazowo więcej niż kilka kilometrów. Przeważnie są to krótkie przejażdżki, do kolegi czy do szkoły. Chcąc rozbudzić zainteresowanie turystyką rowerową zorganizowana została ta wycieczka. Trasa przebiegała z Surochowa do Łazów, z odpoczynkiem i przerwą na lody, które ufundował pan Łukasz. Wycieczka rowerowa dała dzieciom dużo radości, pomimo upału i zmęczenia, stała się okazją do mile spędzonego wspólnie czasu.

 

GaleriaLiga Orlika 2017/2018 za nami - 12.06.2018
Liga Orlika 2017/2018 za nami - 12.06.2018

Z  inicjatywy animatorów Orlików i nauczycieli wychowania fizycznego  z terenu Gminy Jarosław od września 2017 r. do czerwca br. została rozegrana Liga Orlika w której zagrali chłopcy z rocznika 2007 i młodzi oraz dziewczęta ur. 2006 i młodsze.  Z możliwości rozegrania wielu ciekawych spotkań skorzystało osiem drużyn  z Tuczemp, Wólki Pełkińskiej, Makowiska, Surochowa i Jarosławia. Zakończenie rywalizacji miało miejsce na Orliku w Wólce Pełkińskiej, gdzie występujące w roli gospodarza Stowarzyszenie KST przygotowało dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale, puchary dla drużyn i indywidualne wyróżnienia. Sfinansowanie nagród było możliwe dzięki realizacji zadania publicznego Gminy Jarosław z zakresu organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Zamiarem organizatorów Ligi jest kontynuacja rozgrywek w roku następnym, bo jak podkreślają trenerzy, opiekunowie i rodzice dzieci, jest to bardzo dobra forma aktywizacji dzieci i poprawy ich umiejętności piłkarskich.

Tekst J. Krasicki, fotografia G. Bursztyka 

Galeria

 XVII turniej piłki nożnej "O puchar Wójta Gminy Jarosław" - 2018
XVII turniej piłki nożnej "O puchar Wójta Gminy Jarosław" - 2018

Orlik w Surochowie był miejscem rywalizacji podstawówek "O puchar Wójta Gminy Jarosław". Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy, którzy zajęli IV miejsce, a cały mecz wygrała drużyna z Tuczemp. Nasiuczniowie  zagrali zespołowo, strzelając kilka bramek po składnych akcjach. Szkołę reprezentowali: Piotr Skupień, Mateusz Buczkowski, Miłosz Frącz, Kamil Błażejowiski, Jakub Kasprzak, Sebastian Maciałek, Łukasz Stepanko, Oskar Kołcz, Wiktor Opiela, Patryk Szeląg, Gabriela Maciałek, Kuba Wojdyło, Adrian Malec. Gratulacje :-)  

 

GaleriaWycieczka do zagrody edukacyjnej RANCZO PSTRĄGOWA
Wycieczka do zagrody edukacyjnej RANCZO  PSTRĄGOWA

8 czerwca nasi najmłodsi wybrali się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej RANCZO  PSTRĄGOWA. To znakomite miejsce na relaks na łonie natury, ale też ciekawą edukację poza szkolnymi ławami. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji:

  • Zwiedzanie Mini ZOO (karmienie i głaskanie oswojonych zwierząt – kucyków, danieli i lam),
  • Oglądanie przepięknej okolicy z wieży widokowej,
  • Przejazd wozem turystycznym po okolicy,
  • Poczęstunek  - my wybraliśmy pyszne pierogi, których każdy mógł zjeść tyle, ile dał rady oraz  herbatę, napoje, ciastka,
  • Zabawy na placu zabaw,
  • Słuchanie o historii Indian w indiańskim tipi oraz zajadanie ziemniaków pieczonych w ognisku.

 Skorzystaliśmy również z lekcji edukacyjnej na temat „Poznajemy zwierzęta w tradycyjnym gospodarstwie rolnym”. Byliśmy też w takim gospodarstwie. Niektórzy mogli potrzymać w ręce małego kurczaczka, a inni spróbować ciepłego mleka prosto od krowy. Wszystkim pobyt tutaj sprawił wiele radości i niechętnie wracaliśmy do domu. Na pewno kiedyś tu wrócimy.  

 

Galeria

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej