PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii – „opowieść o średniowieczu”. Pokaz, opowiadanie dotyczyły historii wczesnego średniowiecza, czyli V-IX wieku, aż do wieku XVI. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, przymierzyć ekwipunek i uzbrojenie rycerza lekkozbrojnego i ciężkozbrojnego. Zmierzyć się z ciężarem  ówczesnej broni, co było nie lada wyzwaniem dla maluchów z klasy 0-I. Prawo w średniowieczu to też dużo nowych, nie znanych, ale nieprzyjemnych dla złoczyńca kar. Pręgierz, były to były kary. Wśród szkolnych „bohaterów” znaleźli się chętni do zakucia w dyby a wtedy nawet najtrudniejsze obietnice łatwo było złożyć. Zabawa, ale zwłaszcza nauka była przednia. Takich atrakcji dostarczyła nam Grupa artystyczna REWITA a zwłaszcza Pan Gabriel Górski.

 

GaleriaAkademia z okazji rocznica uchwalenie Konstytucji 3-go Maja
Akademia z okazji rocznica uchwalenie Konstytucji 3-go Maja

"Witaj majowa jutrzenko..." - akademia z okazji rocznica uchwalenie Konstytucji 3-go Maja.

30 kwietnia w naszej szkole uczniowie klasy VI i VII przedstawili program artystyczny poświęcony rocznicy uchwalenia konstytucji 30-go Maja. Przedstawiono w niej historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji Majowej jako pierwszej ustawy zasadniczej w Europie, a drugiej na świecie. 


 Zawody z trójboju i czwórboju Morawsko 2018
Zawody z trójboju i czwórboju Morawsko 2018

Jak co roku na terenie Szkoły Podstawowej w Morawsku zagościli uczestnicy trójboju i czwórboju lekkoatletycznego z wszystkich podstawówek gminy Jarosław. Przy pięknej słonecznej pogodzie wszyscy toczyli zaciętą rywalizację w skoku w dal, biegu na 60 m., rzucie piłeczką palantową. Dodatkowo uczestnicy czwórboju rywalizowali w biegu na długim dystansie (dziewczęta 600 m., chłopcy 1000 m.). Zwycięzcami czwórboju dziewcząt została Szkoła Podstawowa w Surochowie. Trójbój dziewcząt z naszej szkoły zajął 5 miejsce, a trójbój chłopców miejsce 6.

Składy drużyn:

Czwórbój dziewcząt:

Roksana Pełech, Kornelia Dudek, Nikola Hulak, Kinga Dudek, Gabriela Maciałek, Małgorzata Maziarka

Trójbój dziewcząt:

Julia Broda, Maja Górska, Emilia Niemiec, Oliwia Ruselik, Oliwia Jonak, Martyna Przepaśniak

Trójbój chłopców:

Oskar Kołycz, Kacper Skupień, Łukasz Stepanko, Wiktor Opiela, Sebastian Żołyniak, Adrian Malec

 

GaleriaŻyczenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego 
będą czasem odrodzenia duchowego, 
napełnią spokojem i wiarą. 
Niech towarzyszy im rodzinna atmosfera 
wśród kolorowych pisanek i pysznych mazurków. 


Dyrekcja Szkoły oraz 
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w SurochowieOgólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej I miejsce w gminie 2018 i 12 kwietnia - powiat VI miejsce
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej I miejsce w gminie 2018 i 12 kwietnia - powiat VI miejsce

W dniu 27.03.2018r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogulnopolskim konkursie  "Młodzież zapobiega pożarom". Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i kl VII z gimnazjum. W pierwszej grupie naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Maciałek i Kuba Kasprzak, a w drugiej Hubert Szyper i Małgorzata Maziarka. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowsk. Po przeprowadzeniu sprawdzianu pisemnego uczestnicy cierpliwie czekali na rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięsców. Z naszej szkoły małgorzata Maziarka usytułowała sie na I miejscu. Zobaczymy ja ponownie jako reprezentantkę Gminy Jarosław na cześci powiatowej. Życzymy powodzenia!

Transport uczniów zapewnił pan Jan Blajer, który przywiózł uczniów i ich opiekuna G. Bursztyka wozem strażackim OSP w Surochowie.

Po wręczeniu nagród uczniowie naszej szkoły zostali zabrani na Pieze którą ufundował pan J. Blajera, z pełnymi brzuszkami i szczęśliwi po sukcesie naszej uczennicy. Uczniowie wrócili do szkoły. 

 

Galeria

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej