PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Żywa lekcja historii 2018
Żywa lekcja historii 2018

Uczniowie  mieli okazję, poprzez udział w lekcji historii na żywo, doświadczyć atmosfery antycznej Grecji. Pokaz, któremu  towarzyszyły zabawy i konkursy przeniósł nas  w świat pełen przygód, legend i opowieści z hellady - krainy greckich polis.  Atrakcją był ekwipunek greckiego hoplity, demonstracja techniki walki "falangi".  Grecka kultura, literatura, pierwsze olimpiady, zasady wychowania spartańskiego oraz najważniejsze osiągnięcia kulturowej cywilizacyjne stały sie łatwiejsze do zapamiętania. To była świetna zabawa dla najmłodszych i najstarszych. Po pokazie każdy mógł przymierzyć uzbrojenie hoplity.

 

GaleriaZ Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2018
Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2018

CHłopcy i dziewczyny startujące w XIX edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" grali na  Orliku w Wólce Pełkińskeij zajmójąc II miejsce na eliminacjach gminnych. Drużyny: U-12 (2007-2008) i U-10 (2009-2010) miały okazję pograć z rówieśnikami z Makowiska, Tuczemp i Wólki Pełkińskiej. Gratulacje i podziękowania za reprezentowanie szkoły zarówno dla dziewczyn, jak i chłopaków.

 

GaleriaJakubowe wędrowanie kl. IV
Jakubowe wędrowanie kl. IV

„Szlakiem św. Jakuba” to wycieczka uczniów klasy IV z wychowawcą Grzegorzem Bursztyka i szkołą podstawową z Wólki Pełkińskiej w której kierownikiem wycieczki był Pan Janusz Krasicki. Ponad 60-cio osobowa grupa, z przewodnikami panem Leszkiem Misiągiem i panem Andrzejem Nahorniakiem, pokonała 19 kilometroywą trasę rajdu bez większych przeszkód. Szlak wiódł spod kościoła w Medyce przez m. in.  przemyskie forty (I oraz XV), aż do przemyskiego rynku. Udało się również odwiedzić tor saneczkowy. Na wiosnę zaplanowana jest kolejna wyprawa - przedostatni odcinek, z Przemyśla do Rokietnicy. Zapraszamy wszystkich chętnych. 

GaleriaWybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

15 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jego skład na rok szk. 2017/2018 przedstawia się następująco: 

Nikola Hulak – przewodniczący 
Piotr Skupień – zastępca 
Wiktor Uchański – skarbnik 
Małgorzata Maziarka – sekretarz 

Opiekunowie SU – Renata Zawalska-Brudniak i Grzegorz Bursztyka. Wycieczka do Rzeszowa
Wycieczka do Rzeszowa

17 września 2018 dzieci z klas V-VIII udały się na wycieczkę do Rzeszowa pod czułym oraz czujnym okiem opiekunów pani Patrycji Brudniak, Joanny Gałuszki,  Sylwii Pałys oraz pana Łukasza Bednarza.

Nasz pobyt w Rzeszowie zaczęliśmy od wariacji i szaleństw we Fly Parku. Saltom, fikołkom oraz skakaniu na trampolinach nie było końca. Następnie udaliśmy się do Filharmonii Rzeszowskiej na koncert pt. "Pieśni patriotyczne oraz muzyka filmowa". Tu rozentuzjazmowane szaleństwami dzieci wyciszyły się i bez słowa kontemplowały kolejne utwory. Kolejnym punktem naszej wizyty był McDonalds, gdyż po wcześniejszych atrakcjach burczące brzuchy nie dawały nam wszystkim spokoju.

Najedzeni i wypoczęci postanowiliśmy spróbować swoich sił w Escape Roomie-"Share Lock". Dzieciaki zostały podzielone na mniejsze grupy i zamknięte w pokojach. Warunkiem opuszczenia pokojów było rozwiązanie szeregu zagadek oraz logiczne powiązanie faktów i informacji. Kluczowym elementem pomyślnego zakończenia zadania była współpraca w grupie. W wyznaczonym czasie pokoje udało się opuścić połowie klasy V oraz klasie VI, co było nie lada wyczynem.

Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni, lecz ukontentowani wróciliśmy do domku.

 

Galeria

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej