PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Konkurs Recytatorski - Julian Tuwim
Konkurs Recytatorski - Julian Tuwim

W dniu 21.03.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim pod hasłem"W krainie wierszy dla dzieci Juliana Tuwima" zorganizowanym przez p. Małgorzatę Szubę. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, a nawet aktorskich. Wspomagając się, przygotowanymi samodzielnie rekwizytami, doskonale przedstawili bohaterów i sytuacje z utworów tego wspaniałego poety. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, a widownia nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

GaleriaKonkurs Pieśni Religijnej i Oazowej
Konkurs Pieśni Religijnej i Oazowej

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Pełkińskiej i Stowarzyszenie KST byli organizatorami Konkursu Pieśni Religijnej i Oazowej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Jarosław. Podczas prezentacji na scenie wystąpiło ponad 30 uczestników z sześciu szkół (Makowisko, Morawsko, Munina, Pełkinie, Surochów i Wólka Pełkińska). Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę z rąk ks. Jana Pasieki i dyrektor szkoły p. Bożeny Figieli, a w najbliższym czasie każdy otrzyma pamiątkowe płyty z zarejestrowanym koncertem przez Foto Studio p. Andrzeja Kroczka. Bardzo serdeczne podziękowania dla dziewczyn, które reprezentowały naszą szkołę: Nikola Hulak i Roksana Pełech.Konkurs recytatorski z okazji Dnia Liczby Pi
Konkurs recytatorski z okazji Dnia Liczby Pi
"Podziwu godna liczba Pi

 trzy koma jeden cztery jeden.

 Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe

 pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy.

 Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem,..." 

                                                    Wisława Szymborska

            Liczba Pi to stała matematyczna określana jako stosunek długości okręgu do długości jego średnicy. Wynosi w przybliżeniu 3,14159…i jest jedną z pierwszych liczb niewymiernych odkrytych przez człowieka. W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski z okazji Dnia Liczby Pi. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w najdłuższym recytowaniu rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Najlepsi zapamiętali ponad 150 cyfr tej nieskończonej liczby. Dodatkowo na wszystkich uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci pierniczków z literką π. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Sylwia Pałys.

GaleriaWybraliśmy się do teatru
Wybraliśmy się do teatru

Dnia 13.03. 2018 r.  znowu wybraliśmy się do teatru. Tym razem było to przedstawienie muzyczne pt. „Nowe szaty króla”. Głównym bohaterem jest próżny władca, którego interesują tylko nowe stroje, a nie to, że poddani są coraz biedniejsi. Sprytni oszuści, m.in. pokojówka, minister oraz krawiecokłamują go i ograbiają , pokazując, że nie nadaje się na władcę. Jedynie wierna lama zawsze stoi przy swym królu i mówi mu nawet niewygodna prawdę. Ale , jak to w bajkach bywa i ta zakończyła się szczęśliwie.  Spektakl pokazał nam, że o wartości człowieka nie decyduje ani to, ile mamy w portfelu, ani metka przy ubraniu, ale to,  w jaki sposób traktujemy innego człowieka. Dał nam wiele zabawy, ale też jakże aktualną w naszych czasach naukę.

 

Renata SawaDzień Kobiet 2018
Dzień Kobiet 2018

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w Twym życiu zdarzeń…tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni wszystkim paniom z okazji ich święta. Z inicjatywy chłopców w czwartek 8 marca, w naszej szkole było dużo życzeń, ciepłych, serdecznych słów, pojawiły się również słodkie upominki i dedykowane piosenki. Dziękujemy panom za umilenie nam dzisiejszego dnia, który upłynął w miłej i pogodnej atmosferze, a wspaniałym dziewczynom jeszcze raz życzymy samych dobrych chwil, nie tylko 8 marca! 

Galeria

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej