PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Bieg na 100 lecie Niepodległości 2018
Bieg na 100 lecie Niepodległości 2018

W dniu 8 września uczniowie naszej szkoły pod opieką rodziców i nauczyciela Grzegorza Bursztyki wzięli udział w Biegu 100-lecia Niepodległości w Jarosławiu na dystansie 1918 metrów. W Biegu wzięło udział ponad 1000 osób z Jarosławia i okolicznych miejscowości, chcących w ten sposób uczcić ten ważny dzień. Po biegu zrobiono pamiątkowe zdjęcia i rozdano medale, z uśmiechem na ustach wróciliśmy do domu. Rodzicom dziękujemy za dowiezienie swoich pociech.

GaleriaInauguracja roku szkolnego 2018/2019
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej 3 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im.  Aleksandra Fredry w Surochowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. 

Jak co roku cała społeczność szkolna udała się na Mszę Świętą, która rozpoczęła się o godz. 8.00. O godz. 9.00 wszyscy zebrani zajęli miejsca w na korytarzu szkolnym, gdzie miała miejsce część oficjalna. 

Pan dyrektor Andrzej Matwij serdecznie powitał wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców, zapoznał uczniów z przydziałem wychowawstw i życząc wszystkim samych sukcesów w nauce, zaprosiła uczniów na spotkania ze swoimi wychowawcami w klasach.

 

GaleriaUroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Ostatni dzień roku szkolnego rozpoczęliśmy uczestnictwem w uroczystej mszy św. o godzinie 9:00. Po mszy na korytarzu szkolnym głos zabrał Pan dyrektor Andrzej Matwij, który po serdecznym przywitaniu wszystkich zebranych, wręczył dyplomy i nagródy książkowe dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję, jak również podziękowania dla rodziców, za owocną współpracę ze szkołą. W salach wychowawcy przekazali świadectwa swoim wychowankom.

Mamy nadzieję, że pogodny nastrój, który zapanował na uroczystości zakończenia roku szkolnego przeniesie się na czas wakacyjny. 

Zdrowych i udanych wakacji.

GaleriaWycieczka rowerowa 2018
Wycieczka rowerowa 2018

20 czerwca uczniowie klasy IV pod opieką Grzegorza Bursztyki i Łukasza Bednarza udali się na wycieczkę rowerową. Wyjazdy takie są atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każde dziecko posiada swój rower, ale niewielu z nich przejechało jednorazowo więcej niż kilka kilometrów. Przeważnie są to krótkie przejażdżki, do kolegi czy do szkoły. Chcąc rozbudzić zainteresowanie turystyką rowerową zorganizowana została ta wycieczka. Trasa przebiegała z Surochowa do Łazów, z odpoczynkiem i przerwą na lody, które ufundował pan Łukasz. Wycieczka rowerowa dała dzieciom dużo radości, pomimo upału i zmęczenia, stała się okazją do mile spędzonego wspólnie czasu.

 

GaleriaLiga Orlika 2017/2018 za nami - 12.06.2018
Liga Orlika 2017/2018 za nami - 12.06.2018

Z  inicjatywy animatorów Orlików i nauczycieli wychowania fizycznego  z terenu Gminy Jarosław od września 2017 r. do czerwca br. została rozegrana Liga Orlika w której zagrali chłopcy z rocznika 2007 i młodzi oraz dziewczęta ur. 2006 i młodsze.  Z możliwości rozegrania wielu ciekawych spotkań skorzystało osiem drużyn  z Tuczemp, Wólki Pełkińskiej, Makowiska, Surochowa i Jarosławia. Zakończenie rywalizacji miało miejsce na Orliku w Wólce Pełkińskiej, gdzie występujące w roli gospodarza Stowarzyszenie KST przygotowało dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale, puchary dla drużyn i indywidualne wyróżnienia. Sfinansowanie nagród było możliwe dzięki realizacji zadania publicznego Gminy Jarosław z zakresu organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Zamiarem organizatorów Ligi jest kontynuacja rozgrywek w roku następnym, bo jak podkreślają trenerzy, opiekunowie i rodzice dzieci, jest to bardzo dobra forma aktywizacji dzieci i poprawy ich umiejętności piłkarskich.

Tekst J. Krasicki, fotografia G. Bursztyka 

Galeria

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej