PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Wizyta w Związku Niewidomych i Niedowidzących - spotkanie wigilijne
Wizyta w Związku Niewidomych i Niedowidzących - spotkanie wigilijne

W środę 19.12.2018r. uczniowie naszej szkoły z bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili przed członkami Związku Niewidomych i Niedowidzących  z Odziału Jarosławskiego. Mali atryści w specjalnie przygotowanych kostiumach zaprezentowali na scenie jasełka oraz piękne kolędy i pastorałki. Zgodnie z wieloletnią tradycją dzieci przygotowały piękne misterium ukazujące wydarzenia z Betlejem.

 

GaleriaSkarpetowe Mikołajki
Skarpetowe Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. Święty Mikołaj dotarł do naszej szkoły z workiem pełnym prezentów. Każdy został obdarowany, a dodatkową atrakcją tego wesołego dnia były kolorowe skarpetki na nogach zarówno uczniów jak i nauczycieli. Każdy uczeń, który zdecydował się przyjść 6 grudnia do szkoły w charakterystycznych, kolorowych skarpetkach był zwolniony z pytania podczas lekcji. Dla wielu mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego.

 

Galeria - Mikołaj

Galeria - kolorowe skarpetki"Ku niepodległej" - opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.
"Ku niepodległej" - opowieść  o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.

5 grudnia gościła w naszej szkole grupa Artystyczna  Rekonstrukto,  która przedstawiła specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność  Narodu Polskiego. Prezentując stroje szwoleżera, powstańca, kosyniera i oficera Legionów Polskich ukazali dążenia niepodległościowe. Eksponowana kolekcja replik broni używanych przez powstańców i w czasie  I wojny światowej  zyskał wielu chętnych do demonstracji. Na podsumowanie uczniowie mogli przymierzyć stroje, stoczyć  walki na szable. Ta lekcja historii była kolejnym punktem naszej szkoły upamiętniających 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

GaleriaIII edycja "Piłki nożnej z Mikołajem" roczniki 2008 i 2007
III edycja "Piłki nożnej z Mikołajem" roczniki 2008 i 2007

Grzegorz Bursztyka z uczniami i przyjacielami szkoły w Surochowie na zaproszenie organizatorów: Stowarzyszenia KST  i nauczyciela Szkoły Podstawowej w Wólce Pełkińskiej Pana Janusza Krasickiego ruszył na III edycję turniejów z cyklu „Piłka nożna z Mikołajem”. W Sali gimnastycznej w Wólce Pełkińskiej zagrały drużyny z roczników 2007 i 2008. Udział wzięły szkoły z Surochowa, Tuczemp, Makowiska, Jarosławia i Przeworska.  Punktualnie o 930  sędzia zawodów Kacper Krasicki rozpoczął pierwszy mecz. W sumie odbyły się 22 mecze, które obfitowały w mnóstwo goli, dobrej zabawy oraz zaciętej sportowej rywalizacji.  Skoro turniej ten jest o nazwie „Piłka nożna z Mikołajem” to nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, który odwiedził wraz z elfami wszystkich uczestników turniejów i przekazał pamiątkowe medale, dyplomy, puchary i drobne upominki. Turnieje zostały sfinansowane  z  ramach zadania publicznego Gminy Jarosław pt. „Organizacja imprez sportowych w postaci okolicznościowych turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych” oraz sponsorów indywidualnych.

GaleriaGminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym i powiaty 2018
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym i powiaty 2018

SP Wólka Pełkińska była gospodarzem I.M.Sz. w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców z terenu naszej gminy. Na zawodach których głównym organizatorem był p. Adam Przewrocki stawiło się 14 drużyn !!!!. Rzadko udaje zgromadzić się na starcie wszystkie szkoły. Najlepiej spisali się uczniowie naszej szkoły pod opieką Grzegorza Bursztyki zajmując I miejsca (dziewczyny i chłopcy). 

Galeria

Powiaty w Rokietnicy chłopcy  VI miejsce a dziewczyny IV - 30.11.218r

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej