PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Jesteśmy na Facebooku
Jesteśmy na Facebooku


3 Maja
3 Maja

Klasa to taki sobie niewielki świat. Zamknięty,swój, nasz. Polska to także nasz świat.

Spisywała Polska kilkakroć swój porządek państwowy, czyli konstytucję. Mówiła o tym, kto ma rządzić i jak ma rządzić. Polska spisała tę ustawę piórem, zaprzysięgła sercem. Robiła to u schyłku wolnych swoich dni przed niewolą , w dniu 3 maja 1791 roku. Sami sobie uchwaliliśmy to prawo. Szanujmy je zatem, bo jest nasze własne, jak własna jest nasza klasa, jak własna jest cała nasza Polska.

Co roku obchodzimy rocznicę uchwalenia konstytucji majowej. To już 222 rocznica uchwalenia konstytucji, pierwszej w Europie a drugiej na świecie.Apel katyński
Apel katyński

Katyń w świadomości Polaków to ludobójcza polityka władz sowieckich wobec narodu polskiego. Mówiąc Katyń myślimy o pomordowanych na nieludzkiej ziemi wiosną 1940 roku w Kozielsku, Ostaszkowie i kilku innych obozach radzieckich.

 ... W zaplombowanych wagonach jadą krajem imiona, a dokąd tak jechać będą, czy kiedy wysiądą, nie pytajcie, nie powiem, nie wiem....

 Na rozkaz ludowego komisarza spraw wewnętrznych Berii dokonano egzekucji na prawie 25 tysiącach niewinnych ludzi. Katyń określono jako symbol Golgoty Wschodu. Rodziny długo żyły nadziejami ujrzenia swoich bliskich wśród żywych. Na próżno.

 ... Czy oni musieli zginąć, zostawić ból i łzy?

Czy przez Katyń musiało płynąć morze polskiej krwi?...

 10 kwietnia 2010 roku historia przyniosła kolejne łzy, to wtedy zginęła elita polskiego narodu, która w imieniu Polaków pragnęła złożyć hołd pomordowanym na nieludzkiej ziemi. Pod Smoleńskiem rozbił się samolot z polską delegacją i prawie 100 osób poniosło śmierć.

 ... I znowu samolot nie doleciał...

 Uczniowie klasy VI w krótkim apelu przypomnieli te tragiczne chwile społeczności szkolnej. Poległych uczciliśmy chwilą ciszy i symbolicznym zniczem.

GALERIASPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Dziś uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej napisali sprawdzian szóstoklasisty przygotowany przez Centralną Komisję Edukacyjną. Sprawdzian szóstoklasisty jest obowiązkowy, ale jego wynik nie ma wpływu na ukończenie szkoły.

Sprawdzian szóstoklasisty rozpoczął się o godzinie 9.00. Uczniowie na rozwiązanie sprawdzianu mieli 60 minut. Dla uczniów kończących szkołę podstawową był to pierwszy poważny egzamin w życiu.Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja" życzyDyrektor oraz Grono PedagogiczneSUKCES W GMINNYM TURNIEJU BRD DRUGIE MIEJSCE NASZE Z POŚRÓD 6 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
SUKCES W GMINNYM TURNIEJU BRD DRUGIE MIEJSCE NASZE Z POŚRÓD 6 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

We wtorek 26 marca, w hali sportowej w Makowisku odbyły się GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.

W tym dniu uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy przystąpili do teoretycznego i praktycznego sprawdzianu wiedzy o ruchu drogowym. Uczestnicy mieli rozwiązać test i przejechać rowerem przez wcześniej przygotowany tor przeszkód. Chociaż wydawało się to bardzo łatwe, tak naprawdę wcale takie nie było. Wszystko odbywało się pod okiem Komisji oraz policjantów z Jarosłwawia.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli II miejsce z sześciu szkół podstawowych, które uczestniczyły w tym turnieju. Pod okiem pana Grzegorza Bursztyki uczniowie pilnie przykładali się do nauki i efekty bardzo dobrze można było zobaczyć podczas sprawdzianu pisemnego jak i podczas jazdy po torze:

Szkoła Podstawowa z Surochowa II miejsce, szkołę reprezentowały uczennice:

Justyna Tomankiewicz

Wiktoria Urbaniak

Wiktoria Guzina

 

GALERIA

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej