PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Turniej rycerski kl. V maj 2011
Turniej rycerski kl. V maj 2011

Uczniowie klasy piątej na lekcji historii poznawali średniowieczne zwyczaje. Najbardziej zainteresowani byli zwyczajami rycerskimi. Chłopcy w domu wykonali piękne stroje rycerski - wykorzystując tylko papier, klej, farby a dziewczynki przygotowały stroje księżniczek. Tak przygotowane rekwizyty wykorzystano do demonstracji życia rycerskiego a  szczególnie turnieju rycerskiego. Wszyscy rycerze po stoczonych walkach oddali hołd damom, a uwieńczeniem turnieju były urodzinowe słodkości. W tym dniu rycerz Karol obchodził urodziny. Zabawa była wspaniała, a rycerski stan wyszedł z turnieju bez szwanku.Wycieczka do Warszawy 2010/2011
Wycieczka do Warszawy 2010/2011

W ostatnich dniach maja uczniowie klasy II - VI wyjechali na wycieczkę dwudniową do Warszawy. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do stolicy, z daleka przywitał nas Pałac Kultury i Nauki. Po krótkim posiłku w autokarze poszliśmy na spotkanie z Panem przewodnikiem. Od Placu Zamkowego, Kolumny Króla Zygmunta i Zamku Królewskiego rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie. Krakowskim przedmieściem dotarliśmy przed Pałac Prezydencki, dalej Na Uniwersytet Warszawski, gdzie spotkaliśmy "wiecznego studenta".  Spacerując starymi uliczkami dotarliśmy do Pomnika Powstańca Warszawskiego, Placu Defilad, Grobu Nieznanego Żołnierza i Ogrodu Saskiego. Potem wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury skąd oglądaliśmy panoramę Warszawy. Kolejny etap naszej wycieczki to przejażdżka metrem, ale tu niespodzianka. Przed metrem koncert Gienka, moglibyśmy tu stać i słuchać, ale czas nas gonił. I nowoczesna Warszawa - najnowocześniejsze fontanny, kilkoro z nas mimo zakazu zrobiło sobie chłodną kąpiel w fontannie. I jeszcze jedna niespodzianka - wizyta w TVN - to dzięki Panu Pawłowi Blajerowi mogliśmy zobaczyć prace telewizji od zaplecza. I wreszcie upragniona obiadokolacja i nocleg. Drugi dzień to szybkie śniadanie i już zwiedzamy Łazienki, Jedziemy do Wilanowa, po drodze mijamy piękne mosty na Wiśle, Ogrody na dachu Uniwersytetu Warszawskiego, stadion Legii, Stadion Narodowy, będący w budowie. Teraz do Muzeum Techniki.  Już trochę zmęczeni, ale jeszcze Kino 5D i tu każdego czekają chwile grozy na filmie pt. „TSUNAMI”. I czas powrotu, jeszcze lody w Galerii na Woli i obiadokolacja w Bidzie. Chyba jeszcze trzeba pojechać do Warszawy, bo zostało wiele miejsc, których nie zobaczyliśmy ze względu na brak czasu.Dzień Dziecka
Dzień Dziecka

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, Dzień Dziecka i  Dzień Sportu.

Uroczystość rozpoczęła się apelem, na którym Pan Dyrektor złożył życzenia wszystkim dzieciom naszej szkoły, oraz  wręczył karty rowerowe uczniom klasy IV, którzy w tym roku zdali karty rowerowe.

Odbyły się konkursy: wiedzy o Patronie Szkoły „Aleksander Fredro”, „Szkolny Mistrz Ortografii”, plastyczny pt.: „Ilustracja do bajki A. Fredry” oraz konkurs z języka angielskiego.

 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w grach i zabawach: mini piłka nożna klasa VI przeciwko uczniom z pozostałych klas szkoły, gra w dwa ognie, kalambury na tablicy interaktywnej.

 Dla klas najmłodszych dodatkowo był zorganizowany konkurs plastyczny „Rysunki kolorowa kredą”, które były wykonywane na asfaltowym boisku przyszkolnym do kosza.

Napoje, wafelki i inne upominki ufundowała pani R. Habuda, której serdecznie dziękujemy. Pogoda nam dopisała, uczniowie zadowoleni rozeszli się do domów. Konkursy i zabawy przygotowali nauczyciele z naszej szkoły.Dzień Ziemi
Dzień Ziemi

W piątek, 27 maja, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi.

Program przygotowały dzieci, pod kierunkiem Pani Ani Bednarz, która zadbała o piękną scenografię i stroje dla występujących.W czasie akademii padło wiele ważnych stwierdzeń, ale główne przesłanie było takie, że to my odpowiadamy za kształt i przyszłość świata i my musimy troszczyć się i dbać o przyrodę. Ogromną furorę i aplauz publiczności wzbudził taniec najmłodszych dzieci z "zerówki".

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.X TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY JAROSŁAW
X TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ  O PUCHAR WÓJTA GMINY JAROSŁAW

X TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

 „O PUCHAR WÓJTA GMINY JAROSŁAW”

 WÓLKA PEŁKIŃSKA 25 MAJA 2011 r.

 

Już po raz dziesiąty pod patronatem wójta gminy Jarosław Romana Kałamarza uczniowie siedmiu szkół podstawowych rywalizowali w turnieju piki nożnej o puchar i prawo reprezentowania gminy na zawodach powiatowych. Boisko Orlika w Wólce Pełkińskiej było areną 21 spotkań prowadzonych pod czujnym okiem sędziego Adama Włocha. Emocji nie brakowało do samego końca. Ostatecznie zwycięstwo przypadło drużynie Szkoły Podstawowej w Makowisku, która wyprzedziła gospodarzy turnieju Wólkę Pełkińską i zespół SP Tuczempy. Najlepszym strzelcem turnieju z 12 trafieniami okazał się Tomasz Mrozowicz z SP Tuczempy, najlepszym bramkarzem został wybrany Daniel Bród z Makowiska, a tytuł najlepszego zawodnika przypadł w udziale Pawłowi Owarzanemu z Morawska Dzięki specjalnie przygotowanym na tą okazję koszulkom już z daleka było widać, że uczniowie rywalizują w X edycji turnieju. Puchary, dyplomy i nagrody indywidualne były uzupełnieniem nagród przekazanych przez wójta i Urząd Gminy Jarosław – dziękujemy!!!

 

 „ O PUCHAR NAJLEPSZEJ SZKOŁY SPORTOWEJ GMINY JAROSŁAW

W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 

ROK SZKOLNY 2010/2011

 

 Po zakończonym X turnieju piłki nożnej „O PUCHAR WÓJTA GMINY JAROSŁAW” została podsumowana cała rywalizacja sportowa wszystkich podstawówek, jaka miała miejsce w roku szkolnym 2010/2011. Dla każdej szkoły czekały pamiątkowe puchary, dyplomy i czeki przygotowane przez koordynatora sportu gminnego Bogusława Nogę. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu gminnym rozegrano zawody dla dziewcząt i chłopców w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych, koszykówce siatkówce, tenisie stołowym, 3-boju i 4 - boju lekkoatletycznym i piłce nożnej. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom wielu młodych ludzi będzie aktywniej, a przez to zdrowiej spędzać wolny czas niż do tej pory, a to jest przecież główny i najważniejszy cel działań wszystkich osób zaangażowanych w rozwój sportu i rekreacji na terenie naszej gminy.

 PUNKTACJA  KOŃCOWA ROZGRYWEK

„ O PUCHAR NAJLEPSZEJ SZKOŁY SPORTOWEJ GMINY JAROSŁAW

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

ROK SZKOLNY 2010/2011

 

 MIEJSCE


 

 SZKOŁA

 

PUNKTY

1

Wólka Pełkińska

148

2

Pełkinie

138

3

Makowisko

132

4

Munina

96

5

Tuczempy

85

6

Surochów

70

7

Morawsko

19

 

 

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej