PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Dnia 30 kwietnia 2012r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W programie  artystycznym, wysłuchaliśmy piosenek, wierszy oraz dialogu na temat uchwalonej 3 maja 1791 konstytucji, która znosiła wady ówczesnego systemy politycznego takie jak liberum veto.

Akademia przedstawiła klasa 5 i 6  pod czujnym okiem Pani Sylwii Pałys.Smerfowy Dzień Ziemi
Smerfowy Dzień Ziemi

Chcąc przypomnieć, jak ważną sprawą jest ochrona środowiska i wszelkie działania z nią związane, uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli zorganizowali przedstawienie pt. „Smerfowy Dzień Ziemi”. Przedstawienie odbyło się 27.04.2012r.

Dostarczyło nam wiele radości, gdyż było w formie wesołej bajki, ale również przybliżyło tradycję obchodów Dnia Ziemi oraz w prosty sposób zwróciło naszą uwagę na potrzeby ochrony środowiska, w którym żyjemy.Apel z okazji 72 rocznicy Katyńskiej
Apel z okazji 72 rocznicy Katyńskiej

„Katyń: - przebaczyć - tak, zapomnieć – nie”.

Pod takim hasłem uczniowie starszych klas wspomnieli tragiczny los Polaków pomordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych obozach sowieckich. Narrator słowami „Krzyże katyńskie pamiętają, w nich zawarte jest morze cierpienia Polaków, krzyże katyńskie przebaczają, w krzyżu zawarte jest przebaczenie...” wprowadził nas w chwile zadumy, powagi.

 Słowami poezji wspomnieliśmy ofiary katastrofy smoleńskiej z 2010 roku. Na zakończenie apelu wszyscy zaśpiewaliśmy „Abba Ojcze” - w odpowiedzi na słowa narratora „…katyńskie krzyże mówią, że istnieją ideały i wartości, przy których sprawdza się człowiek..."Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja" życzy

Dyrektor oraz Grono PedagogiczneAkademia - Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II
Akademia  - Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Dnia 4 kwietnia 2012r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II. Program artystyczny, na który składały sie piosenki, wiersze, dialogi oraz prezentacja multimedialna, nie tylko przypominał postać i nauki tego Wielkiego Człowieka, ale skłaniał także do refleksji nad tym, co w życiu ważne i wartościowe.

Akademia przedstawiła klasa 2 oraz uczniowie z inych klas pod czujnym okiem Pani Beaty Hudycz i Pani Małgorzaty Gilarskiej-Bednarz.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej