PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Życzenia wielkanocne
Życzenia wielkanocne

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego 
będą czasem odrodzenia duchowego, 
napełnią spokojem i wiarą. 
Niech towarzyszy im rodzinna atmosfera 
wśród kolorowych pisanek i pysznych mazurków. 


Dyrekcja Szkoły oraz 
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w SurochowieOgólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej I miejsce w gminie 2018 i 12 kwietnia - powiat VI miejsce
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej I miejsce w gminie 2018 i 12 kwietnia - powiat VI miejsce

W dniu 27.03.2018r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogulnopolskim konkursie  "Młodzież zapobiega pożarom". Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i kl VII z gimnazjum. W pierwszej grupie naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Maciałek i Kuba Kasprzak, a w drugiej Hubert Szyper i Małgorzata Maziarka. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowsk. Po przeprowadzeniu sprawdzianu pisemnego uczestnicy cierpliwie czekali na rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięsców. Z naszej szkoły małgorzata Maziarka usytułowała sie na I miejscu. Zobaczymy ja ponownie jako reprezentantkę Gminy Jarosław na cześci powiatowej. Życzymy powodzenia!

Transport uczniów zapewnił pan Jan Blajer, który przywiózł uczniów i ich opiekuna G. Bursztyka wozem strażackim OSP w Surochowie.

Po wręczeniu nagród uczniowie naszej szkoły zostali zabrani na Pieze którą ufundował pan J. Blajera, z pełnymi brzuszkami i szczęśliwi po sukcesie naszej uczennicy. Uczniowie wrócili do szkoły. 

 

GaleriaKonkurs Recytatorski - Julian Tuwim
Konkurs Recytatorski - Julian Tuwim

W dniu 21.03.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim pod hasłem"W krainie wierszy dla dzieci Juliana Tuwima" zorganizowanym przez p. Małgorzatę Szubę. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, a nawet aktorskich. Wspomagając się, przygotowanymi samodzielnie rekwizytami, doskonale przedstawili bohaterów i sytuacje z utworów tego wspaniałego poety. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, a widownia nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

GaleriaKonkurs Pieśni Religijnej i Oazowej
Konkurs Pieśni Religijnej i Oazowej

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Pełkińskiej i Stowarzyszenie KST byli organizatorami Konkursu Pieśni Religijnej i Oazowej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Jarosław. Podczas prezentacji na scenie wystąpiło ponad 30 uczestników z sześciu szkół (Makowisko, Morawsko, Munina, Pełkinie, Surochów i Wólka Pełkińska). Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę z rąk ks. Jana Pasieki i dyrektor szkoły p. Bożeny Figieli, a w najbliższym czasie każdy otrzyma pamiątkowe płyty z zarejestrowanym koncertem przez Foto Studio p. Andrzeja Kroczka. Bardzo serdeczne podziękowania dla dziewczyn, które reprezentowały naszą szkołę: Nikola Hulak i Roksana Pełech.Konkurs recytatorski z okazji Dnia Liczby Pi
Konkurs recytatorski z okazji Dnia Liczby Pi
"Podziwu godna liczba Pi

 trzy koma jeden cztery jeden.

 Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe

 pięć dziewięć dwa, ponieważ nigdy się nie kończy.

 Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem,..." 

                                                    Wisława Szymborska

            Liczba Pi to stała matematyczna określana jako stosunek długości okręgu do długości jego średnicy. Wynosi w przybliżeniu 3,14159…i jest jedną z pierwszych liczb niewymiernych odkrytych przez człowieka. W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski z okazji Dnia Liczby Pi. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w najdłuższym recytowaniu rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Najlepsi zapamiętali ponad 150 cyfr tej nieskończonej liczby. Dodatkowo na wszystkich uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci pierniczków z literką π. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Sylwia Pałys.

Galeria

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej