PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Występy naszych uczniów podczas wywiadówki - pieśni patriotyczne
Występy naszych uczniów podczas wywiadówki - pieśni patriotyczne

29.11.2018r. odbyła się kolejna wywiadówka. O godzinie 16.00 na korytarzu szkolnym odbyło się spotkanie, na którym uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować przed rodzicami i nauczycielami swoje umiejętności i talenty artystyczne. Na występie uczniowie poszczególnych klas zaśpiewali pieśni patriotyczne upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Następnie wychowawcy klas 0-VIII rozmówili się z rodzicami swoich uczniów, przedstawili rodzicom informacje na temat ocen i zachowania.Andrzejki 2018
Andrzejki 2018

Dnia 27 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Przed południem bawili się uczniowie klas 0-III, a po południu uczniowie klas IV-VIII. 

Samorząd szkolny zadbał o dekorację sali, oprawę muzyczną i światła podczas zabaw.  Na każdego uczestnika Andrzejek czekał też poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy Rodzicom. Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w naszej pamięci.Wycieczka do Przemyśla
Wycieczka do Przemyśla

W piątek, 23 listopada, uczniowie klas IV-VIII pod opieką swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę do Przemyśla. Wizytę w mieście siedmiu wzgórz rozpoczęliśmy od seansu filmowego w kinie Helios. Film"Dziadek do orzechów i cztery królestwa" był tak naprawdę wstępem do największej atrakcji tego dnia, czyli zakupów w Galerii Sanowej. Atmosfera "Black Friday" udzieliła się wszystkim. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie chętnie korzystali z wszelakich promocji. Na koniec udaliśmy się do KFC, aby przekąsić co nieco. Zadowoleni, najedzeni i wyczerpani zakupowym szałem wróciliśmy do Surochowa.

 

GaleriaSzkolny konkurs pieśni patriotycznej
Szkolny konkurs pieśni patriotycznej

W sali gimnastycznej odbył się szkolny konkurs pieśni patriotycznych, w którym wzieli udział chętni uczniowie.  Pieśni wykonywały całe klasy, były też występy solowe, w duetach i tercetach. Wszyscy otrzymywali gromkie brawa. Koncertem tym uczciliśmy 100-lecei odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Wszystkim wykonawcom gratulujemy.

 

GaleriaStulecie Odzyskania Niepodległości w Surochowie 2018
Stulecie Odzyskania Niepodległości w Surochowie 2018

        Dzień 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. W tym roku jest on szczególny, bo obchodzimy Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. My dziś żyjący, dzięki naszym przodkom możemy w pełni docenić wolność. Jesteśmy im wdzięczni za spokojne domy, sny i życie. Pamiętamy o nich i mamy nadzieję, że nasza praca i poświęcenie, będzie choćby częścią długu jaki musimy wobec nich spłacić.
       Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której wspomniano zawiłe losy naszej ojczyzny. Wiersze i pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły przypomniały wszystkim zebranym walkę i idee, z których wyłoniła się Polska.
      W tym wyjątkowym dniu odbyło się również ślubowanie uczniów klasy pierwszej, którzy od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.
      Przed szkołą zasadzono DĄB NIEPODLEGŁOŚCI, obok którego zakopano „kapsułę czasu”. Umieszczono w niej aktualny spis uczniów i grona pedagogicznego oraz drobne pamiątki, które być może przypomną potomnym o naszym istnieniu. Następnie o godzinie 11: 11 uroczyście odśpiewano hymn narodowy.
     Wierzymy w to, że wielu z nas będzie pamiętało o tym, że być Polakiem to duma, ale i wyzwanie.

 

 

Galeria

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej