PHP-Fusion PL
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


Uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy
Uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy

30 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się  akademia pt. „Tobie Mamo podaruję cały świat”.

Program przygotowały panie Małgorzata Gilarska-Bednarz, Beata Hudycz i Renata Sawa, a wystrojem sceny zajęła się pani Renata Zawalska-Brudniak. W rolę aktorów wcieliły się dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I – III oraz uczniowie klas IV – V.

Inscenizacja ta miała nam przypomnieć o najważniejszej wartości w naszym życiu – miłości do ludzi i ziemi ojczystej. Gośćmi honorowymi były wspaniałe mamy naszych uczniów. Młodsze dzieci, za poświęcenie, dobroć, ciepło i bezgraniczną miłość, podziękowały im pięknymi wierszami, które z niejednego oka wycisnęły łezkę.  Natomiast starsi uczniowie wykonali „taniec niezapominajek” oraz przedstawili propozycję treningu, który ma dodać mamom niezwykłej siły i mocy tak potrzebnej w pokonywaniu codziennych trudów.

Na koniec, mamy otrzymały drobne upominki, które specjalnie na tę okazję wykonały ich dzieci.

 

Galeria



Wycieczka rowerowa i zajęcia przyrodnicze na terenach Nadleśnictwa Jarosław w Koniaczowie 2018
Wycieczka rowerowa i zajęcia przyrodnicze na terenach Nadleśnictwa Jarosław w Koniaczowie 2018

Dnia 23 maja 2018r. uczniowie klasy V i VI odwiedzili pobliskie Nadleśnictwo Jarosław w Koniaczowie. Dzieci zwiedziły salę dydaktyczną w Nadleśnictwie, gdzie obejrzały zgromadzone okazy zwierząt, grzybów, roślin oraz przedmioty używane w leśnictwie. Uczniowie wysłuchali z ciekawością godzinnej lekcji na temat drzewa i drewna, którą przygotował i przeprowadził Pan Wiesław Kruk, pracownik Nadleśnictwa. Na tę wycieczkę uczniowei wraza z opiekunem i organizatorem Panem Grzegorzem Bursztyką wybrali się rowerami. Na zakończenie odbyło się ognisko.

 

Galeria



Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii – „opowieść o średniowieczu”. Pokaz, opowiadanie dotyczyły historii wczesnego średniowiecza, czyli V-IX wieku, aż do wieku XVI. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, przymierzyć ekwipunek i uzbrojenie rycerza lekkozbrojnego i ciężkozbrojnego. Zmierzyć się z ciężarem  ówczesnej broni, co było nie lada wyzwaniem dla maluchów z klasy 0-I. Prawo w średniowieczu to też dużo nowych, nie znanych, ale nieprzyjemnych dla złoczyńca kar. Pręgierz, były to były kary. Wśród szkolnych „bohaterów” znaleźli się chętni do zakucia w dyby a wtedy nawet najtrudniejsze obietnice łatwo było złożyć. Zabawa, ale zwłaszcza nauka była przednia. Takich atrakcji dostarczyła nam Grupa artystyczna REWITA a zwłaszcza Pan Gabriel Górski.

 

Galeria



Akademia z okazji rocznica uchwalenie Konstytucji 3-go Maja
Akademia z okazji rocznica uchwalenie Konstytucji 3-go Maja

"Witaj majowa jutrzenko..." - akademia z okazji rocznica uchwalenie Konstytucji 3-go Maja.

30 kwietnia w naszej szkole uczniowie klasy VI i VII przedstawili program artystyczny poświęcony rocznicy uchwalenia konstytucji 30-go Maja. Przedstawiono w niej historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji Majowej jako pierwszej ustawy zasadniczej w Europie, a drugiej na świecie. 


 



Zawody z trójboju i czwórboju Morawsko 2018
Zawody z trójboju i czwórboju Morawsko 2018

Jak co roku na terenie Szkoły Podstawowej w Morawsku zagościli uczestnicy trójboju i czwórboju lekkoatletycznego z wszystkich podstawówek gminy Jarosław. Przy pięknej słonecznej pogodzie wszyscy toczyli zaciętą rywalizację w skoku w dal, biegu na 60 m., rzucie piłeczką palantową. Dodatkowo uczestnicy czwórboju rywalizowali w biegu na długim dystansie (dziewczęta 600 m., chłopcy 1000 m.). Zwycięzcami czwórboju dziewcząt została Szkoła Podstawowa w Surochowie. Trójbój dziewcząt z naszej szkoły zajął 5 miejsce, a trójbój chłopców miejsce 6.

Składy drużyn:

Czwórbój dziewcząt:

Roksana Pełech, Kornelia Dudek, Nikola Hulak, Kinga Dudek, Gabriela Maciałek, Małgorzata Maziarka

Trójbój dziewcząt:

Julia Broda, Maja Górska, Emilia Niemiec, Oliwia Ruselik, Oliwia Jonak, Martyna Przepaśniak

Trójbój chłopców:

Oskar Kołycz, Kacper Skupień, Łukasz Stepanko, Wiktor Opiela, Sebastian Żołyniak, Adrian Malec

 

Galeria

Godło Rzeczypospolitej Polskiej
Godło Rzeczypospolitej Polskiej